Orszak Trzech Króli 2018 r.

31 października różaniec i Msza z udziałem uczestników Balu Wszystkich Świętych i Aniołów.

W niedzielę 8 października o 15.00 odbył się : "Różaniec ulicami Konarzyn"

Rok 2017 jest czasem szczególnie poświęconym Maryi. Przeżywamy wiele ważnych wydarzeń związanych z naszą Matką. 100 lat temu w miejscowości Fatima Maryja ukazała się trójce pastuszków - z tej okazji  w naszej diecezji mogliśmy wziąć udział w peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Przechlewie. W sobotę 7 października od 11.00 do 12.00 modlili się parafianie z Konarzyn.

20.08.2017. Msza święta z udziałem najstarszych ministrantów w parafii.

22.07.2017. Msza św. w obozie harcerskim w Zielonej Chocinie Szczepu 23 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Jak co roku gminę Konarzyny odwiedzają harcerze. Po raz pierwszy swój obóz w Zielonej Chocinie założył Szczep 23 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Pomarańczarnia” im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Pomarańczarnia należy do Unii Najstarszych Drużyn Harcerskich RzeczypospolitejO szczepie i obozie rozmawiałem z komendantką obozu Natalią Byczkowską:  "(...)Jesteśmy z Warszawy. Uczestników jest 123 w różnym przedziale wiekowym, były też zuchy  które opuściły obóz po dwóch tygodniach. Mamy dzieci z podstawówki, młodzież z gimnazjum i 20 osobową kadrę. Teren na założenie obozu w Zielonej Chocinie został nam polecony i jesteśmy tu pierwszy raz. Zdecydowanie dobrze się tu odnajdujemy. Drużyny realizują własne programy spędzania tu czasu według wcześniej spisanych planów pracy. Czas spędzamy aktywnie, rozwijamy umiejętności, odbywamy służbę w kuchni. Sami zbudowaliśmy całą infrastrukturę obozową. Organizujemy wędrówki i kilkudniowe wyprawy do pobliskich miejscowości. Pogoda nam dopisała ale nie zapomnimy o poniedziałkowej burzy, która nad nami przeszła. Był to moment małego dramatu!"

W iście polowych warunkach co tydzień harcerze zbierali się na Mszy świętej. Dwie wojskowe skrzynie po amunicji posłużyły za ołtarz.

W niedzielę 25 czerwca 2017 r. przeżywaliśmy odpust św. Piotra i Pawła. Mszę świętą odprawił ks. Wincenty Pytlik- Kawaler Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie, Dyr. Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym Sługi Bożego Bpa Konstantyna Dominika, konsultant Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego przy KEP, członek Rady Programowej Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

3 maja 2017 r. podczas otwarcia wystawy "Konarzyny w PRL-u" ks. dziekan wygłosił prelekcję pt. Kościół w epoce Gierka

9 lutego 2017 r. odbyła się prelekcja ks. Marka Weltrowskiego pt. "Sługa Boży ks.Jerzy Popiełuszko". Zwiedzać można było wystawę przygotowaną przez IPN w Białymstoku pt. "Nasz duszpasterz i my. Bł. ks. Jerzy Popiełuszko w fotografii Jerzego Szóstki"

Pielgrzymka młodzieży w Konarzynach, wybierająca się na ŚDM:

Procesja Bożego Ciała:

Biskup Ryszard Kasyna na spotkaniu z parafialnymi oranizacjami 17.05.2016 : Akcja Katolicka, Salos, Caritas, Schola, Ministranci, Chór. Redakcja parafialnej gazetki

Wtorek 19 kwietnia rozpoczęła się peregrynacji figurki Michała Archanioła. od 17.15 nabożeństwo oczekiwania o 18.00 msza święta

Program peregrynacji:

Program uroczystości
19 kwietnia 2016 r.

1.  17.30 oczekiwanie na granicy Konarzyn przy bloku nauczycielskim i procesjonalne wprowadzenie do kościoła
Figurkę poniosą członkowie Rady Parafialnej i Strażacy
2.      18.00 powitanie przez dzieci, dorosłych i księdza dziekana (w kościele)