Москва ЮВАО купить Метадон HQ Boże Ciało 31.05.2018

 

Orszak Trzech Króli 2018 r.

 

31 października różaniec i Msza z udziałem uczestników Balu Wszystkich Świętych i Aniołów.

 

W niedzielę 8 października o 15.00 odbył się : "Różaniec ulicami Konarzyn"

 

Rok 2017 jest czasem szczególnie poświęconym Maryi. Przeżywamy wiele ważnych wydarzeń związanych z naszą Matką. 100 lat temu w miejscowości Fatima Maryja ukazała się trójce pastuszków - z tej okazji  w naszej diecezji mogliśmy wziąć udział w peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Przechlewie. W sobotę 7 października od 11.00 do 12.00 modlili się parafianie z Konarzyn.

 

20.08.2017. Msza święta z udziałem najstarszych ministrantów w parafii. 

22.07.2017. Msza św. w obozie harcerskim w Zielonej Chocinie Szczepu 23 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Jak co roku gminę Konarzyny odwiedzają harcerze. Po raz pierwszy swój obóz w Zielonej Chocinie założył Szczep 23 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Pomarańczarnia” im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Pomarańczarnia należy do Unii Najstarszych Drużyn Harcerskich RzeczypospolitejO szczepie i obozie rozmawiałem z komendantką obozu Natalią Byczkowską:  "(...)Jesteśmy z Warszawy. Uczestników jest 123 w różnym przedziale wiekowym, były też zuchy  które opuściły obóz po dwóch tygodniach. Mamy dzieci z podstawówki, młodzież z gimnazjum i 20 osobową kadrę. Teren na założenie obozu w Zielonej Chocinie został nam polecony i jesteśmy tu pierwszy raz. Zdecydowanie dobrze się tu odnajdujemy. Drużyny realizują własne programy spędzania tu czasu według wcześniej spisanych planów pracy. Czas spędzamy aktywnie, rozwijamy umiejętności, odbywamy służbę w kuchni. Sami zbudowaliśmy całą infrastrukturę obozową. Organizujemy wędrówki i kilkudniowe wyprawy do pobliskich miejscowości. Pogoda nam dopisała ale nie zapomnimy o poniedziałkowej burzy, która nad nami przeszła. Był to moment małego dramatu!"

W iście polowych warunkach co tydzień harcerze zbierali się na Mszy świętej. Dwie wojskowe skrzynie po amunicji posłużyły za ołtarz.

 

 

W niedzielę 25 czerwca 2017 r. przeżywaliśmy odpust św. Piotra i Pawła. Mszę świętą odprawił ks. Wincenty Pytlik- Kawaler Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie, Dyr. Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym Sługi Bożego Bpa Konstantyna Dominika, konsultant Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego przy KEP, członek Rady Programowej Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

 

3 maja 2017 r. podczas otwarcia wystawy "Konarzyny w PRL-u" ks. dziekan wygłosił prelekcję pt. Kościół w epoce Gierka

 

9 lutego 2017 r. odbyła się prelekcja ks. Marka Weltrowskiego pt. "Sługa Boży ks.Jerzy Popiełuszko". Zwiedzać można było wystawę przygotowaną przez IPN w Białymstoku pt. "Nasz duszpasterz i my. Bł. ks. Jerzy Popiełuszko w fotografii Jerzego Szóstki"

 

 

Pielgrzymka młodzieży w Konarzynach, wybierająca się na ŚDM:

 

 
Procesja Bożego Ciała: 
 

Biskup Ryszard Kasyna na spotkaniu z parafialnymi oranizacjami 17.05.2016 : Akcja Katolicka, Salos, Caritas, Schola, Ministranci, Chór. Redakcja parafialnej gazetki


follow  Wtorek 19 kwietnia rozpoczęła się peregrynacji figurki Michała Archanioła. od 17.15 nabożeństwo oczekiwania o 18.00 msza święta 

 

 

Program peregrynacji:

Program uroczystości
19 kwietnia 2016 r.


1.  17.30 oczekiwanie na granicy Konarzyn przy bloku nauczycielskim i procesjonalne wprowadzenie do kościoła
Figurkę poniosą członkowie Rady Parafialnej i Strażacy
2.      18.00 powitanie przez dzieci, dorosłych i księdza dziekana (w kościele)
Msza święta koncelebrowana przez wszystkich kapłanów dekanatu Borzyszkowskiego
3.       21.00 Apel Jasnogórski

20 kwietnia 2016 r.

1.        8.00 indywidualna  adoracja
2.       10.00 msza święta dla chorych
3.      11.30 nabożeństwo dla dzieci
4.       12.00-15.30 indywidualna adoracja
5.      15.30  koronka do Miłosierdzia Bożego
6.    ok. 15.45 Msza Święta na zakończenie peregrynacji