Kalendarium 2019 • od 26 VI - 30 VI 2019 - odbyły się renowacje Misji św.. Nauki głosił Palotyn O. J. Gugała; • 30 VI 2019 - O. J. Gugała odprawił sumę odpustową ku czci św. Piotra i Pawła; • 29 VII 2019 - w Zielonej Chocinie nocowała pielgrzymka z Bytowa na Jasną Górę; • 22 VII 2019 - do Mszy św. służyli byli starsi ministranci; • 30 VII 2019 - odbyła się wieczna adoracja Najświętszego Sakramentu; • 18 VIII 2019 - na Mszy św. gościli członkowie grupy Domy Serc z Warszawy.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W grudniu 2018 r. z inicjatywy Caritas przygotowano  pięć paczek świątecznych dla osób samotnych.
23 grudnia 2018 r. w salce katechetycznej odbyło się spotkanie opłatkowe dla ministrantów i KSM.
6 stycznia 2019 r. Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Konarzyn.
 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Inscenizacja Adwentowa i chórek kościelny. proszę kliknąć na poniższy link

https://photos.app.goo.gl/ez5b5WVXf9EetJ2g9

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

26.11.2018 r. w dzień wspomnienia Św. Jana Berchmansa (patrona studiującej młodzieży i ministrantów) o godz. 17.00 odbyła się Msza Święta z udziałem członków KSM-u. Do Mszy służyli wszyscy ministranci, którzy po mszy otrzymali symbolicznie po czekoladzie.

 

Pod koniec listopada zakończono prace remontowe posadzki w kościele pod chórem.

 

02.12.2018 r. przed Mszą Świętą o godz. 11.00 odegrana zostanie inscenizacja "Historyczne rozpoczęcie adwentu"

 
 
 
 

Różaniec na cmentarzu 01.11.2018

 

 

 

 

 

5 sierpnia po mszy świętej o godzinie 12 odbyło się spotkanie osób przyjętych do I Komunii Świętej 17.18.1958 r. Tak jak 60 lat temu ks. Konrad Otton podjął dzieci poczęstunkiem, tak samo w tym dniu ks. proboszcz również zaprosił do salki katechetycznej na poczęstunek.

 

 

 

Od 23 czerwca do 1 lipca przeżywaliśmy po 10 latach misje święte. Prowadził je ojciec pallotyn Jerzy Gugała, który pracuje obecnie w Ząbkach pod Warszawą. W programie misji były m. in.:

 • nauki dla dzieci, młodzieży, chorych, stanowe dla kobiet i mężczyzn,

 • nabożeństwo żałobne za zmarłych,

 • spowiedź święta,

 • odwiedziny chorych,

 • droga krzyżowa ulicami Konarzyn itd.

 

1 lipca obchodziliśmy odpust ku czci św. apostołów Piotra i Pawła. Kazania na wszystkich Mszach wygłosił ojciec misjonarz, a sumę odpustową o godz. 12 odprawił ks. dr nauk prawnych Jacek Sosnowski wicekanclerz Kurii Biskupiej i zarazem sekretarz Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny.

 

W drugą niedzielę lipca ksiądz proboszcz spotkał się z ministrantami na lodach.

 

W trzecią niedzielę lipca odbyła się wycieczka członków Akcji Katolickiej, ministrantów i osób zainteresowanych do Zamartego oraz pobliskich Chojnic. W Chojnicach zwiedziliśmy kościół Chrystusa Króla i spotkaliśmy się z proboszczem tamtejszej parafii ks. Karczewskim. Ponadto zwiedziliśmy Bazylikę Chojnicką oraz modliliśmy się za zmarłych w Dolinie Śmierci.

 

29 lipca na mszy świętej o godzinie 11 służyli byli ministranci z lat 1945-1990. Było ich jedenastu. Po mszy świętej przy lampce wina, kawie i cieście wspominali czasy swojej ministrantury.

 

17 lipca ukazał się kolejny numer naszej gazetki parafialnej „Nasza parafia”.

 

29 lipca mieszkańcy Zielonej Chociny, Jonek, Dzięgla, Niepszczołąga i Zielonej Huty przyjmowali pielgrzymów z Bytowa na Jasną Górę. Łącznie gościło w naszej parafii sześćdziesięciu pielgrzymów.

 

2 sierpnia w Kopernicy odbędzie się spotkanie ministrantów naszej parafii z harcerzami z Pabianic. W programie spotkania przewidziany jest wspólny obiad i zwiedzanie obozu.

 

Pielgrzymki autokarowe w okresie wakacyjnym:

 • od 9 do 16 lipca przez tydzień odbywała się pielgrzymka autokarowa z Konarzyn do Wilna. W pielgrzymce wzięło udział 45 osób, w tym 21 z naszej parafii. Pielgrzymów o 6 rano pożegnał ksiądz proboszcz odprawiając Mszę świętą. Pielgrzymce przewodziła p. Sabina Wałdoch. Oprócz Wilna pielgrzymi zwiedzili Troki oraz Kowno. 25 lipca odbyło się spotkanie popielgrzymkowe rozpoczęte mszą świętą o godzinie 18, a potem uczestnicy udali się do restauracji p. Tyborskich w Konarzynach na poczęstunek.

 • 20 lipca pod przewodnictwem p. Sabiny Wałdoch odbyła się pielgrzymka autokarowa do Lichenia

 • 22 sierpnia odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Częstochowy pod przewodnictwem ks. proboszcza i p. Sabiny Wałdoch.

 

W parafii działają:

 

 • Krucjata Eucharystyczna, do której należy 10 osób. Co sobotę od godz. 8.30 do 9.00 odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu,

 • Apostolstwo Dobrej Śmierci,

 • Krucjata Trzeźwości,

 • Krucjata Życia Poczętego.

 

 

 

 

Boże Ciało 31.05.2018

 

Orszak Trzech Króli 2018 r.

 

31 października różaniec i Msza z udziałem uczestników Balu Wszystkich Świętych i Aniołów.

 

W niedzielę 8 października o 15.00 odbył się : "Różaniec ulicami Konarzyn"

 

Rok 2017 jest czasem szczególnie poświęconym Maryi. Przeżywamy wiele ważnych wydarzeń związanych z naszą Matką. 100 lat temu w miejscowości Fatima Maryja ukazała się trójce pastuszków - z tej okazji  w naszej diecezji mogliśmy wziąć udział w peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Przechlewie. W sobotę 7 października od 11.00 do 12.00 modlili się parafianie z Konarzyn.

 

20.08.2017. Msza święta z udziałem najstarszych ministrantów w parafii. 

22.07.2017. Msza św. w obozie harcerskim w Zielonej Chocinie Szczepu 23 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Jak co roku gminę Konarzyny odwiedzają harcerze. Po raz pierwszy swój obóz w Zielonej Chocinie założył Szczep 23 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Pomarańczarnia” im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Pomarańczarnia należy do Unii Najstarszych Drużyn Harcerskich RzeczypospolitejO szczepie i obozie rozmawiałem z komendantką obozu Natalią Byczkowską:  "(...)Jesteśmy z Warszawy. Uczestników jest 123 w różnym przedziale wiekowym, były też zuchy  które opuściły obóz po dwóch tygodniach. Mamy dzieci z podstawówki, młodzież z gimnazjum i 20 osobową kadrę. Teren na założenie obozu w Zielonej Chocinie został nam polecony i jesteśmy tu pierwszy raz. Zdecydowanie dobrze się tu odnajdujemy. Drużyny realizują własne programy spędzania tu czasu według wcześniej spisanych planów pracy. Czas spędzamy aktywnie, rozwijamy umiejętności, odbywamy służbę w kuchni. Sami zbudowaliśmy całą infrastrukturę obozową. Organizujemy wędrówki i kilkudniowe wyprawy do pobliskich miejscowości. Pogoda nam dopisała ale nie zapomnimy o poniedziałkowej burzy, która nad nami przeszła. Był to moment małego dramatu!"

W iście polowych warunkach co tydzień harcerze zbierali się na Mszy świętej. Dwie wojskowe skrzynie po amunicji posłużyły za ołtarz.

 

 

W niedzielę 25 czerwca 2017 r. przeżywaliśmy odpust św. Piotra i Pawła. Mszę świętą odprawił ks. Wincenty Pytlik- Kawaler Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie, Dyr. Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym Sługi Bożego Bpa Konstantyna Dominika, konsultant Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego przy KEP, członek Rady Programowej Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

 

3 maja 2017 r. podczas otwarcia wystawy "Konarzyny w PRL-u" ks. dziekan wygłosił prelekcję pt. Kościół w epoce Gierka

 

9 lutego 2017 r. odbyła się prelekcja ks. Marka Weltrowskiego pt. "Sługa Boży ks.Jerzy Popiełuszko". Zwiedzać można było wystawę przygotowaną przez IPN w Białymstoku pt. "Nasz duszpasterz i my. Bł. ks. Jerzy Popiełuszko w fotografii Jerzego Szóstki"

 

 

Pielgrzymka młodzieży w Konarzynach, wybierająca się na ŚDM:

 

 
Procesja Bożego Ciała: 
 

Biskup Ryszard Kasyna na spotkaniu z parafialnymi oranizacjami 17.05.2016 : Akcja Katolicka, Salos, Caritas, Schola, Ministranci, Chór. Redakcja parafialnej gazetki


 Wtorek 19 kwietnia rozpoczęła się peregrynacji figurki Michała Archanioła. od 17.15 nabożeństwo oczekiwania o 18.00 msza święta 

 

 

Program peregrynacji:

Program uroczystości
19 kwietnia 2016 r.


1.  17.30 oczekiwanie na granicy Konarzyn przy bloku nauczycielskim i procesjonalne wprowadzenie do kościoła
Figurkę poniosą członkowie Rady Parafialnej i Strażacy
2.      18.00 powitanie przez dzieci, dorosłych i księdza dziekana (w kościele)
Msza święta koncelebrowana przez wszystkich kapłanów dekanatu Borzyszkowskiego
3.       21.00 Apel Jasnogórski

20 kwietnia 2016 r.

1.        8.00 indywidualna  adoracja
2.       10.00 msza święta dla chorych
3.      11.30 nabożeństwo dla dzieci
4.       12.00-15.30 indywidualna adoracja
5.      15.30  koronka do Miłosierdzia Bożego
6.    ok. 15.45 Msza Święta na zakończenie peregrynacji